nahoru
 • Chytrý robot Kobold VR100

  Čistá domácnost 365 dní v roce - jedině s vítězem spotřebitelských testů robotických vysavačů!

Obrázky

Vždy čistě uklizeno

Chcete mít vždy čerstvě uklizeno? S novým robotickým vysavačem Kobold VR100 od firmy Vorwerk je to hračka. Stačí stisknout zelené tlačítko na vysavači pro okamžitý úklid vaší domácnosti nebo si předem určit čas a vysavač samostatně vysaje váš byt, i když nejste doma. Zvolit můžete úklid celé domácnosti nebo jen vybraného místa (např. pod jídelním stolem po snídani).

Díky přesné laserové navigaci se robotický vysavač bezpečně pohybuje v prostoru a spolehlivě přitom rozpozná překážky i stupně schodů. Nečistota, prach nebo zvířecí chlupy? Robotický vysavač Kobold VR100 udělá svou práci důkladně – na téměř všech podlahách a v každém jemu přístupném koutu. Čistota stisknutím tlačítka, 365 dní v roce.

Obsah dodávky

Robotický vysavač Kobold VR100
Boční kartáček
Dobíjecí základna
Síťový zdroj s kabelem
Magnetická páska (4 m)
Stručný návod
Návod k použití

Základní cena: 15 950,00 Kč

- cena vč. příslušenství
- poštovné zdarma
- dodání do 3 dnů

Vaše výhody

 • Stále čistě uklizeno:
  Díky jednoduchému naprogramování nebo volbě okamžitého úklidu dosáhnete stále čisté domácnosti.
 • Snadné programování:
  Díky velmi jednoduché nabídce je obsluha robotického vysavače Kobold VR100 hračkou, a to i pro seniory.
 • Nezávislý pohon všech koleček:
  Kobold VR100 díky inteligentnímu pohonu všech koleček nezůstane viset ani na prahu dveří nebo hraně koberce.
 • Jedinečný design:
  Díky svým kompaktním rozměrům se Kobold VR100 dostane i do těžko přístupných míst.
 • Automatické nabíjení:
  Robotický vysavač Kobold VR100 se zcela samostatně zajede nabít do základny a po skončení nabíjení bude pokračovat v práci tam, kde předtím přestal.
 • Laserová detekce prostoru a podlahové snímače:
  Laserová detekce prostoru a podlahové snímače umožňují robotickému vysavači Kobold VR100 přesné rozpoznání prostoru i ochranu, aby nespadl ze schodů nebo stupňů.
 • Pravidelný update instalovaného SW:
  Na našich stránkách pravidleně uveřejňujeme nejnovější SW pro vysavač Kobold VR100. Jedoduchým updatem si zajistíte vždy nejnovější možnosti perfektního úklidu.

 

Ocenění ve testu Reader’s Digest

Třetí místo pro vysavače Vorwerk
ve spotřebitelském testu Reader's Digest

03/2013

Značka Vorwerk byla vyhodnocena čtenáři v každoročním spotřebitelském testu "Dobrá značka" pořádaném společností Reader’s Digest jako jedna ze třech nejdůvěryhodnějších značek vysavačů v České republice
pro rok 2013.

Jeden z největších a nejkomplexnějších evropských spotřebitelských průzkumů European Trusted Brands (Dobrá značka) je realizován již od roku 2001 a jeho respondenty jsou čtenáři časopisu Reader`s Digest z více než 4 milionů evropských domácností, kteří hodnotí produkty ve dvaceti celoevropských a deseti lokálních kategoriích. Třetí místo v této prestižní anketě je proto pro Vorwerk velmi cenným!

Ocenění v krátkém testu magazínu Udělej si sám

Robotický vysavač Kobold oceněn již také u nás!
Ocenění v krátkém testu magazínu Udělej si sám

12/2012

Robotický vysavač Kobold VR100 byl oceněn v krátkém testu české mutace největšího evropského Do-it-yourself magazínu "Udělej si sám", a to přesto, že byl testován se starou verzí softwaru (2.7), se kterou ještě nezvládal 100% zajíždění do rohů místnosti.

"Robotické vysavače jsou považovány za módní doplněk klasického vysavače. Kobold VR100 ale dokáže při běžném chodu domácnosti udržovat podlahu čistou, aniž bychom museli "luxovat". Vorwerku se totiž povedlo spojit efektivitu rotačního kartáče s dostatečným sacím výkonem, jak to ostatně dělá u svých již legendárních ručních vysavačů."

Ocenění pro robotický vysavač Kobold VR100

Vítěz testu Chip

Kobold VR100 opět vítězem testu
Další vítězství pro robotický vysavač Kobold VR100!

03/2012

Také v renomovaném počítačovém magazínu CHIP se stal Kobold VR100 vítězem testu. Prosadil se před pěti soupeři, a to především v nejlepší účinnosti čištění a inteligentní 360° laserové navigaci.

"Vítěz: Malý Kobold od firmy Vorwerk ukazuje, jak inteligentně již robotické vysavače umí projíždet prostor: Se svým 360stupňovým laserem prakticky nenaráží do předmětů, čistí většinu prostorů a vždy se spolehlivě vrátí do nabíjecí stanice. Také jeho sací výkon je s přibližně 30 procenty při jeho krátké jízdě značný."
 

Český překlad testu:
Test robotických vysavačů v magazínu CHIP 03/2012

Výsledek testu v originálním znění (německy):
Test robotických vysavačů v magazínu CHIP 03/2012

Vítěz testu netzwelt

Kobold VR100 je vítězem testu
Kobold VR100 "Vítěz testu mezi robotickými vysavači"

4. 1. 2012, 9. 1. 2012

Online magazín Netzwelt důkladně otestoval pět robotických vysavačů. Nový Kobold VR100 se prosadil ve srovnávacím testu s konkurencí a stal se vítězem testu:

"I u přístroje Kobold VR100 od Vorwerku přebírají navigaci senzory a přídavný laser. Ty se v testu postaraly o to, že robot manévroval šikovně podél okrajů a kolem předmětů, aniž by přitom zanechal množství nevyčištěných míst. Na rozdíl od konkurentů od Vort Robotics a iRobot se robot navíc neřídí principem nahodilosti, nýbrž Projíždí zvolenou dráhu systematicky. Proto potřebuje méně času a energie na uklizení jedné místnosti.

Kritizované body, které jsme u robotických vysavačů zmínili na začátku obecně, najdeme i u přístroje Kobold VR100 od Vorwerku. Přesto model přesvědčil v testu precizním projížděním okrajů a rohů, stejně jako systematickou navigací. Cenově navíc leží přístroj od Vorwerku v příjemném středu, takže z této testované řady dostává naše doporučení ke koupi."

 

Český překlad testů:
Srovnávaní test netzwelt z 09.01.2012
Výsledky testu netzwelt ze 04.01.2012

Výsledek testu v originálním znění (německy):
Srovnávací test netzwelt z 09.01.2012
Výsledky testu netzwelt ze 04.01.2012

Logo PC Welt

Vždy čerstvě uklizeno
Robotický vysavač Kobold VR100 je skvělým úklidovým přístrojem pro zaměstnané

22. 12. 2011

Technický portál PC Welt vyzkoušel náš nový robotický vysavač Kobold VR100 a podle něj s výborně hodí pro časově zaneprázdněné osoby:

"Vorwerk Kobold VR100 je perfektní nástroj na čištění pro zaměstnané: Během pracovní doby vysaje byt, takže večer je všechno vyřízené.

Ačkoliv by měl Kobold VR100 svou práci vykonávat vlastně bez diváků, je zábavné ho při ní sledovat. Pečlivost při vytváření půdorysu byla překvapující: Přístroj jede tak dlouho podél zdi, až dosáhne 4 metrů. Pokud přitom narazí na výklenek nebo poličku, jednoduše překážku objede. Jakmile je půdorys hotový, vyplňuje robotický vysavač půdorys vlnovkami jako Forrest Gump při sekání trávníku, a po dokončení jedné oblasti vysávání se pustí do další."

 

Český překlad testu:
Výsledky testu PC-Welt z 22.12.2011

Výsledek testu v originálním znění (německy):
Výsledky testu PC-Welt z 22.12.2011

Logo c't

Robotický vysavač od odborníka
c't potvrdil u robotického vysavače Kobold VR100 vynikající čisticí výkon

01/2012

Počítačový magazín c't testoval nový Kobold VR100 v lednovém vydání a potvrdil u něj vynikající výsledek co se týče čisticího výkonu:

"VR100 se orientuje v prostoru především podle 360tistupňového laserového skeneru. Ten vytváří v paměti robota průběžně obraz prostoru, který se má zpracovat. To robotovi umožňuje systematické čištění bytu. Při testovacím chodu v reálné bytové situaci se tento navigační systém osvědčil opravdu dobře. VR100 vysával místnost za místností systematicky a identifikoval i spojené místnosti, které ležely za sebou. Na konci práce se vždy vrátil k nabíjecí stanici zpátky. Překážky ho neiritovaly, pokud byly dost vysoké, aby je laserový skener zachytil. Pádů nebo uvíznutí na podestách jsme byli ušetřeni."
 

Český překlad testu:
Výsledek testu v c't 01/12 s. 66

Výsledek testu v originálním znění (německy):
Výsledek testu v c't 01/12 s. 66

Ocenění reddot za design

Další ocenění pro Kobold VR100
Tentokrát Kobold VR100 oslnil odborníky na design

03/2012

Robotický vysavač Kobold VR100 získal, stejně jako jiné produkty od Vorwerku, také mezinárodně uznávané ocenění "reddot" za svůj design:
 
"Tento vysávácí robot má osobitý vzhled, který se vyznačuje použitím Robotický vysavač Kobold VR100 získal, stejně jako jiné produkty od Vorwerku, také mezinárodně uznávané ocenění "reddot" za svůj design: vysoce kvalitních materiálů a interakcí bílé, stříbrné, antracitu a zdůrazněním zelené značky. Uživatelsky příjemný povrch skrývá kombinaci komplexní navigační technologie a pokročilého sacího výkonu. Inteligentní systém je účelně doplněn o senzory zdí, proti pádu a dotykovým senzorem, jakož i systémem energetického managementu."

Výrok poroty:
"Pozoruhodný robotický vysavač Kobold VR100 představuje nezávislý styl a inovativní prvky výbavy."
 

Koupit robotický vysavač Kobold VR100

Chci nejdříve vidět Kobold VR100 v akci 

Shlédněte videa s robotickým vysavačem Kobold VR100

Všechna níže uvedená videa jsou k dispozici na našem YouTube kanálu vysavaceVorwerk
a další budou postupně přibývat. Přihlaste se proto k odběru tohoto kanálu a nezmeškejte
tak žádné z videí, které do něho v budoucnu přidáme.

Koupit robotický vysavač Kobold VR100

Chci nejdříve vidět Kobold VR100 v akci 

Kobold VR100: ideální pomocník pro rodiny s domácími mazlíčkyKobold VR100: Robotický vysavač, který si vždy poradíKobold VR100 image videoKobold VR100: Základní informace o robotickém vysavačiKoupit robotický vysavač Kobold VR100

Chci nejdříve vidět Kobold VR100 v akci 

Detaily výrobku Kobold VR100

Přehledný displej a intuitivní navigace v nabídce

Snadná obsluha
Intuitivní navigace v nabídce pro snadné programování

Jednoduše stiskněte Start a robotický vysavač Kobold VR100 vyrazí. Pomocí komfortní časovací funkce Kobold VR100 spolehlivě vykoná svoji práci i během Vaší nepřítomnosti: Spustí a ukončí proces vysávání přesně tehdy, kdy si to přejete.

Jeho obsluha je jednoduchá i díky přehlednému displeji a intuitivní navigaci v nabídce.

Robotický vysavač Kobold VR100

Inteligentní navigace
Chytrá laserová detekce prostoru a optické snímače

Nový robotický vysavač Kobold VR100 oslňuje vysoce inteligentní navigací v prostoru. Díky chytrému laserovému měření prostoru zaznamená každý roh v místnosti. Optické snímače zajišťují, že VR100 automaticky objede stoly, židle a jiný nábytek. U schodů nebo stupňů se vysavač automaticky zastaví.

Robotický vysavač Kobold VR100

Inovativní technika
Pohon všech koleček pro čistotu bez hranic

Hrany koberců, prahy nebo kabely – žádná překážka pro Kobold VR100 a jeho pohon všech koleček. Výkon robotického vysavače je vždy optimálně rozdělen na všechna kolečka. Bez problémů proto přejede přes nerovnosti.

Robotický vysavač Kobold VR100

Efektivní čištění
S inovativní kartáčovací technologií nemá nečistota žádnou šanci

Na kobercových i tvrdých podlahách: proti rotujícímu kartáči a bočnímu rohovému kartáčku vysavače Kobold VR100 nemají nečistota, prach ani zvířecí chlupy žádnou šanci. Vysává efektivně a vždy s konstantní kvalitou. Stačí jen čas od času vyčistit filtr.

Robotický vysavač Kobold VR100

Samostatné nabíjení
Nabíjecí základnu najde zcela automaticky

Vysavači Kobold VR100 dech jen tak nedojde. Pokud by během úklidového procesu skutečně potřeboval dobít, vrátí se automaticky k základně pro nabití akumulátoru. Poté bude VR100 pokračovat v práci tam, kde předtím skončil.

Robotický vysavač Kobold VR100

Kompaktní formát
Čistota i na těžko přístupných místech

Vpředu hranatý, vzadu kulatý: Díky svému jedinečnému tvaru a kompaktním rozměrům 32 x 33 x 10 cm může robotický vysavač Kobold VR100 své chování při úklidu obdivuhodně přizpůsobit prostorovým podmínkám a uklidí i nesnadno přístupná místa, například v rozích a pod nábytkem.

Koupit robotický vysavač Kobold VR100

Chci nejdříve vidět Kobold VR100 v akci 

Technické údaje robotického vysavače Kobold VR100

Bezpečnostní značka:CE
Motor:Bezúdržbové stejnosměrné motory
Turbína:Jednostupňová turbína
Kryt:Vysoce kvalitní recyklovatelný plast
Navigace:Inteligentní 360° laserová navigace (detekce prostoru 1800× za sekundu)
Bezpečnostní senzory:2 boční sezory (sledování zdí a nábytku)
2 spodní senzory zamezující pádu (např. za schodů)
Napájecí napětí:100-240 V ~ 50/60 Hz
Jmenovitý proud:1,5 A (vstup); 2,5 A (výstup)
Rozměry:34 × 34 × 10 cm (šířka × délka ×výška)
Hmotnost:cca 5 kg. (bez příslušenství)
Emise hluku:70 dBA (měřeno v podmínkách volného prostoru na koberci)
Akumulátor:Sada Li-Ion 14,4 V; cca 64 Wh; nominální
Doba nabíjení:60-90 min.
Spotřeba energie:cca 0,06 kWh na jedno dobíjení
- samotná základna: < 0,5 W
- základna s robotem (stand-by): 4,5 W
- základna s robotem (během nabíjení): 42 W
Prostor vysátý na jedno nabití:90-100 m2
Objem boxu na prach:400 ml
Aktuální verze softwaru:3.1 Aktualizovat software svého robota

Koupit robotický vysavač Kobold VR100

Chci nejdříve vidět Kobold VR100 v akci 

Inovativní kartáče

Inovativní design kartáčů
Dokonalý úklid díky speciální konstrukci kartáčů

Výkonný rotační kartáč robotického vysavače Kobold VR100 se otočí 20krát za sekundu. Jeho nové pryžové lamely a proužky se štětinami zajišťují optimální výsledek. Nečistota, prach nebo zvířecí chlupy, podlaha bude dokonale čistá – s praktickým bočním kartáčkem dokonce i na těžko přístupných místech.

Robotický vysavač Kobold VR100

Li-Ion akumulátor
Mimořádně dlouhá výkonnost

Li-Ion akumulátoru vysavače Kobold VR100 nedojde rychle kapacita. Pokud by během procesu úklidu přesto bylo zapotřebí dobití, vysavač se automaticky vrátí do nabíjecí základny, dobije akumulátor a bude pokračovat v práci přesně tam, kde předtím skončil.

Laserová navigace

Inovativní laserová detekce prostoru
Efektivní a přesný úklid

Díky pokrokové laserové detekci prostoru se robotický vysavač Kobold VR100 dokáže sám orientovat ve Vašem bytě. Objede překážky, vyvaruje se nebezpečí na stupních nebo schodech a spolehlivě uklidí všechny volně přístupné plochy.

Robotický vysavač Kobold VR100

Pohon všech koleček a jejich nezávislé zavěšení
Bezproblémové překonávání nerovností

Díky pohonu všech koleček se Kobold VR100 může otočit na místě a překoná téměř každou překážku: od hran koberců přes prahy až po kabely.

Koupit robotický vysavač Kobold VR100

Chci nejdříve vidět Kobold VR100 v akci 

Magnetická páska VR100

Čistota, ale bezpečně!
Magnetická vymezovací páska pro Váš Kobold VR100

Vymezte svému robotickému vysavači Kobold VR100 jasné hranice použitím magnetické pásky. Tu umístíte všude tam, kde Váš Kobold VR100 nesmí vysávat. Vyznačeným místům se bude v budoucnu důsledně vyhýbat. Pokud Vám páska, která byla součástí balení s Vaším robotickým vysavačem nestačí a potřebujete další, můžete si je kdykoliv snadno doobjednat v našem online obchodě.

Dodatečná objednávka magnetické pásky

Robotický vysavač Kobold VR100

Kompletní příslušenství
Bezproblémová dodatečná objednávka příslušenství a náhradních dílů

Začlenil se Kobold VR100 dobře do Vaší domácnosti? Postarejte se o to, aby Vám dlouho dobře sloužil. V internetovém obchodě Vorwerk Kobold pro něj naleznete všechny náhradní díly a příslušenství: od náhradních kartáčů přes novou nádobu na prach až po druhou nabíjecí základnu, např. pro další patro.

Dodatečná objednávka náhradních dílů a příslušenství

Aktualizace softwaru robotického vysavače Kobold VR100

Software robotického vysavače Kobold VR100 je našimi inženýry neustále vyvíjen a optimalizován. Využijte nových a vylepšených funkcí vašeho robota stažením plně česky lokalizovaného aktualizačního programu „Kobold VR Updater“, se kterým zajistíte aktuálnost jeho softwaru.

K dispozici je aktualizace sofwaru verze 3.2

Vylepšení oproti předchozí verzi softwaru (3.1):

Vylepšená navigace

 • Zdokonalená navigace v prostoru
 • Vylepšený proces dokování v dobíjecí základně
 • Optimalizované zpracování virtuálních map

Obsluha

 • Optimalizovaná nabídka menu

Aktualizovat software

Akční nabídka

V současné době nejsou žádné aktuální akce.

V e-shopu

Tip obchodního zástupce

 Tip obchodního zástupce
Robotický vysavač Kobold VR100 Vám ušetří spoustu práce, a to přesně tehdy, kdy si to přejete: Jednou ho naprogramujete a začne pracovat zcela samostatně. Váš domov bude viditelně čistší, a protože Kobold VR100 pracuje zcela samostatně, máte mnoho času na jiné věci.    

Více tipů