Tiskové zprávy

14.02.2017

ROBOTICKÝ VYSAVAČ KOBOLD VR200 ZVÍTĚZIL V PRESTIŽNÍM TESTU STIFTUNG WARENTEST

Prestižní spotřebitelský magazín Stiftung Warentest provedl druhý podrobný test prémiových robotických vysavačů. Ze šesti testovaných robotů získal nejlepší hodnocení a jako jediný obdržel za své schopnosti známku “dobrý” pouze Kobold VR200 od společnosti Vorwerk.

Robotický vysavač Kobold VR200 podruhé v řadě zvítězil nad konkurenčními produkty v testu německého spotřebitelského magazínu Stiftung Warentest. V rozšířené sérii testů předvedl nejlepší výkon při vysávání pevných podlah i koberců a je tak jediným robotickým vysavačem, který je hodnocen jako “dobrý”. Porotu zaujal zejména svou schopností účinného sání a velmi dobrou navigací. Tento chytrý domácí pomocník dosáhl spolehlivých výsledků při odstraňování drobků, mleté kávy a vláken z koberců i tvrdých podlah. Jeho půlkruhový design mu umožňuje výborný přístup do rohů a těsný pohyb podél stěn. I v těchto obtížně přístupných místech odstraní rotační kartáč ve spolupráci s jemným postranním kartáčem nečistoty bez větších obtíží.

ÚČINNÝ SYSTÉM VYSÁVÁNÍ

Pro účely testu byla zkušební místnost vybavena kamerami, které sledovali pohyb jednotlivých přístrojů při úklidu. Kobold VR200 zaujal především svou inteligentní navigací. Testovací místnost o velikosti 20 m2 uklidil pruh za pruhem, kousek po kousku bez bloudění a s jistotou. Těsně se vyhnul všem překážkám a s pomocí laserové navigace a ultrazvukových senzorů zvládl s přehledem úklid v různých světelných podmínkách.

SNADNÉ A INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ

Kobold VR200 lze zapnout jediným dotykem a pravidelný úklid lze naprogramovat pomocí jednoduchého menu na barevném displeji. VR200 úklid provede ve vámi specifikovaný den a čas, i když nejste zrovna doma. Díky své Li-Ion baterii s dlouhou životností má Kobold VR200 dostatek energie na to, aby kompletně uklidil celou domácnost. Pokud se baterie blíží vybití, vrátí se automaticky zpět do své dobíjecí základny, aby se nabil, a s úklidem pak naváže přesně tam, kde předtím přestal. Nádobu na prach je následně možné bez většího úsilí hygienicky vyprázdnit: špína může být odsáta pomocí vysávací hadice jakéhokoli vysavače nebo lze nádobu vyjmout a vysypat ručně.

Robotický vysavač Kobold VR200 lze pořídit za 20.495 Kč a k dostání je u obchodních zástupců Vorwerk, v zákaznických centrech Vorwerk nebo
e-shopu na www.chytry-robot.cz. K dispozici je k němu také nová mobilní aplikace Kobold Robot, pomocí které je ovládání VR200 snadné kdykoli a odkudkoli. Aplikace Kobold Robot je ke stažení zdarma na Google Play a App Store.

Pro více informací o robotickém vysavači Kobold VR200 navštivte internetovou stránku www.chytry-robot.cz.

 

O společnosti VORWERK a divizi Kobold

Společnost Vorwerk je rodinná německo-švýcarská společnost, založená v roce 1883. Výroba vysavačů v divizi Kobold byla zahájena v roce 1929 a dnes tato divize patří k předním světovým poskytovatelům řešení pro kvalitní a hloubkový úklid v domácnostech. Inovace, kvalita a spolehlivost jsou klíčovými atributy produktů značky Kobold. Všechny výrobky jsou vyvíjeny v sídle společnosti v německém Wuppertalu, kde také probíhá z velké části jejich výroba. Vorwerk působí v 76 zemích světa a patří mezi 100 nejhodnotnějších značek v Německu. V České republice působí firma Vorwerk od roku 1992 a její výrobky si za tuto dobu pořídilo více než 350 000 českých domácností. Důmyslnou inovací posledních doby je také čistič pevných podlah Kobold SP530, který vysává a vytírá zároveň. S  úklidovým systémem Kobold VK200 uvedl Vorwerk na trh zcela nový standard produktů pro péči o domácnost.

Pro více informací navštivte www.vorwerk-kobold.cz