KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Čisté bydlení s Koboldem

Domov
S naším návodem pro tradiční jarní úklid, při kterém budete žasnout i vy, se zbavíte jednak zimních chmur, ale navíc dokonale vysmýčíte všechny kouty, na které se při velkém úklidu rádo zapomíná. Naše rafinované tipy přispějí k pocitu dokonalého pohodlí domova, ve kterém se budete cítit šťastní. Cože? Jaro, můžeš přijít!

Každý týden přicházejí hollywoodské hvězdy a hvězdičky s novými radami ohledně zdravějšího a šťastnějšího života a celebrity se stávají propagátory nových trendů, které o trochu později zasáhnou i nás. Po loňské populární koncepci „Čistých jídel“ – formě stravování, při které se záměrně vyhýbáte průmyslově upraveným potravinám a umělým přísadám – přichází v roce 2017 „Čisté spaní“. Tento nový trend „dokonalého pohodlí“ zahrnuje opatření, jež mají zajistit hluboký a zdravý spánek. Není však pro vaši osobní spokojenost mnohem důležitější, abyste se ve svém domově cítili jednoduše dobře, místo abyste optimalizovali přesné nastavení pokojové teploty v ložnici a stříkali na svůj polštář osvěžující sprej? My si myslíme, že ano!

Představujeme vám proto koncepci Čistého bydlení s Koboldem, která výtečně ladí s příchodem jara. Naše tipy vám pomohou uklidit vaši domácnost i v těch nejskrytějších zákoutích, což je důležitým předpokladem pro celkový pocit čistoty a pohodlí. Dovolte, abychom vám představili Čisté bydlení s úklidovým systémem Kobold! 

1. Okna

Zima zanechala své stopy a zdá se, že nás na to chtějí paprsky jarního slunce vyčítavě upozornit. Je čas na řešení v souladu s koncepcí Čistého bydlení! Pro tuto činnost se nejlépe hodí běžné čisticí prostředky a hadřík z mikrovlákna. Proti úporným nečistotám pomáhá ocet. Dbejte na to, aby hadřík absorboval dostatečné množství vody a byl pravidelně vyměňován. Díky tomu nemůže při čištění dojít k poškrábání skel nebo rámů. Mimochodem, i když slunce tak vehementně upozorňuje, co zima na oknech napáchala, přesto okna nečistěte, pokud svítí slunce. Okna jinak oschnou příliš rychle a zůstanou na nich nevzhledné šmouhy.

2. Radiátory

Náš tajný tip pro efektivní čištění radiátorů: Studený vzduch! Položte vlhký hadr pod zaprášený radiátor a poté zapněte fén (studený vzduch). Studený vzduch uvolní z radiátoru nežádoucí částice nečistot a prachu, které pak spadnou na vlhký hadr. Místa, která jsou těžko přístupná, doporučujeme čistit plochým kartáčem. Voda nebo neutrální čisticí prostředky zde zcela postačí. 

3. Skvrny plísně na zdi

Zima je pro šíření plísní na zdech bohužel zvláště příznivá. Velmi náchylná je koupelna. Černá plíseň (Stachybotrys chartarum) se šíří ve vlhkém prostředí a na studených obvodových stěnách rychleji, než si myslíte. V případě, že jsou skvrny plísně malé, můžete je bez problémů odstranit sami. Heslo zní olej z čajovníku. Éterický olej s antimykotickými vlastnostmi má v domácnosti široké využití. Nakapejte několik kapek oleje čajovníku na vatový tampón a potřete jím postižená místa. Omývání není nutné. Případně můžete také nalít dvě čajové lžičky oleje spolu se dvěma šálky vody do láhve s rozstřikovačem a tímto roztokem navlhčit skvrny plísně. Tento tip má skutečně něco do sebe!

4. Rohožka 

Další věcí, která je při každoročním jarním úklidu často opomíjena, je v každém případě rohožka. Je v ní špína ze zimních bot nahromaděná v průběhu chladných měsíců, což není dobrou vizitkou vašeho útulného domova, že ano? Díky naší radě se špinavá rohožka přemění v čistý první dojem. Často lze rohožky prát v pračce a můžete je, dle pokynů výrobce, vyprat v šetrném pracím programu. Alternativně doporučujeme rohožku přehodit na půl dne například přes zábradlí balkonu, aby skrz ní mohl proudit vzduch. Poté lze uvolněné nečistoty jednoduše odstranit tvrdým kartáčem. Vytrvalé nečistoty je možné odstranit tím, že rohožku vyklepete na klepadle na koberce. A pak už jen následuje: Prosím, pojďte dál! 

5. Náš speciální tip na vytírání podlahy, při kterém budete žasnout i vy!

První jarní sluneční paprsky nekompromisně upozorní na jindy spíše neviditelné zaprášené kouty v naší domácnosti. Při jarním úklidu jsou činnosti, jako je vysávání a vytírání, pevnou součástí úklidového programu. Díky vysavači Kobold VK200 s čističem pevných podlah SP530 od firmy Vorwerk můžete tyto domácí práce nyní spojit. Kobold totiž vysává a vytírá v jediném pracovním kroku zároveň. COŽE? Nástavec na vlhké čištění spolehlivě uklidí jakýkoliv druh pevných podlah. Se spotřebou pouhých 100 ml vody dokáže dokonale vyčistit až 20 metrů čtverečních podlahy – a to beze šmouh. Jeho utěrka z mikrovlákna rotuje ohromující rychlostí 1 350krát za minutu. Čtyři druhy utěrek umožňují optimální čištění všech typů hladkých podlah, jako je dlažba, parkety, lino či laminát. To zní celkem prakticky, že ano?

Čistič pevných podlah Kobold SP600

Revoluční pomocník pro úklid pevných podlah za vlhka, který vysává i vytírá zároveň.