KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Jak zvládnout předvánoční úklid a k tomu si ještě v klidu vychutnat adventní atmosféru? Vsaďte na osvědčené pomocníky od Koboldu.

Domov
Domácnost jako ze škatulky, na stole voní cukroví a domácí vánočka, rodina kolem stolu si užívá slavnostní náladu… Sen mnoha hospodyněk, ale realita bývá trochu více hektická. Zvláště, když se ohlásí drahá tchýně, cítí mnohé hospodyňky povinnost mít doma vše nablískané a vonící čistotou. Ale jak mezi vším tím pečením, vařením a balením vánočních dárků nejlépe zorganizovat domácí úklid? Vše se dá zvládnout s pomocí inteligentních spotřebičů. Přinášíme vám několik zaručených tipů pro efektivní vánoční úklid od Koboldu a několik detailů, na které byste neměli zapomenout.

Kde sehnat všechny dárky, kdy napéct domácí cukroví, na kdy naplánovat rodinné návštěvy a kolikátého koupit a nazdobit stromek? Některé věci se bohužel nezmění. Například to, že krátce před Štědrým večerem máme nejvíce práce – bez ohledu na to, jak brzy se pustíme do vánočních příprav. Máte-li pocit, že se váš domov bez řádného úklidu neobejde, pusťte se do něj v předstihu. Poradíme vám, jak prožít klidné svátky bez zbytečného předvánočního stresu. Pusťte se do úklidu týden předtím, ušetří vám to nervy a přispěje k domácí pohodě. Základní úklid se dá ještě na Štědrý den stihnout vylepšit s našimi pěti tipy pro úklid na poslední chvíli.

Dopřejte si dokonalý výhled na sněhovou vánici

Když děti při čekání na ježíška rozplácnou svůj nosík na okenní tabuli a skleněný stůl v obývacím pokoji je plný šmouh, pomůže bleskurychle a snadno akumulátorový čistič oken. Objevte náš revoluční čistič Kobold VG100 s novou teleskopickou násadou, se kterou vyčistíte i velkoformátová okna zcela beze šmouh, bez schůdků a za zlomek času. Tento pomocník vám ušetří drahocenný čas kdykoli, nejen před Vánocemi.

Kobold VG100

Objevte revoluční čistič oken Kobold VG100 a mějte vždy okna čistá a beze šmouh za zlomek času!

V PRŮBĚHU VÁNOČNÍHO VAŘENÍ A PEČENÍ SNADNO ZLIKVIDUJETE DROBKY JEDNÍM TAHEM

Kuchyň je až do Štědrovečerní večeře centrálním místem vánočních příprav. Pusťte se do vánočního pečení a vaření bez obav. Důležitá je dobrá organizace a čistota pracovních ploch. Na drobečky a menší nečistoty mějte vždy po ruce akumulátorový vysavač. Kobold VC100 s pomocí přídavných hubic vysaje i těžko přístupná místa a lze jej mít vždy po ruce k okamžitému použití díky dobíjecí základně. A budete-li potřebovat vysát i na podlaze, skvěle vám poslouží tyčový aku vysavač Kobold VB100, který je vždy připraven na cokoli.

Kobold VC100

Ruční akumulátorový vysavač, který je vždy a všude připraven k okamžitému použití.

Tyčový aku vysavač Kobold VB100

Kobold VB100

Univerzální akumulátorový vysavač Kobold VB100 pro téměř všechny typy podlah.

VYSÁVÁNÍ JEHLIČÍ NIKDY NEZNĚLO LÍBEZNĚJI. NECHTE ODSTRANIT VEŠKERÉ JEHLIČÍ ROBOTICKÝM VYSAVAČEM

Nejkrásnější chvílí pro rodiče je jistě pohled na zářící dětské oči při rozbalování dárků. Aby však pracně zabalené dárky pod stromečkem nebyly plné jehličí, vyplatí se tu a tam pod vánočním stromečkem vysát. Ale proč se sami namáhat, když můžeme přes mobilní aplikaci na pomoc vyslat robotický vysavač Kobold VR300?

A žádný strach, díky laserové navigaci a ultrazvukovým senzorům projede robot opatrně kolem stojanu, aniž by ze stromečku spadla jediná vánoční ozdoba.

Robotický vysavač Kobold VR300

Kobold VR300

Inteligentní robotický vysavač nové generace s mapovými podklady v mobilní aplikaci, se kterým bude vaše domácnost vždy perfektně uklizena.

Leštění příborů jako zábavná dětská hra

Vánoce jsou svátky klidu a míru a není to jenom fráze. Proto zapojte do příprav celou rodinu. Vyleštění kvalitních příborů patří k časově nejnáročnějším úkolům, které se mohou před Štědrým večerem objevit. Kdo má doma šikovné děti, může je tím hravě zapojit do vánočních příprav: Úkol je snadný a vše, co budete potřebovat, je bavlněný hadřík a příbor na vyleštění. Kdo má chuť, může uspořádat malou soutěž například mezi sourozenci – to děti jistě motivuje a bude je to i déle bavit.

Další tipy, jak hravě zapojit děti do domácích prací, najdete zde.

Pokud příbory proti očekávání zmatní, pomohou si mnozí trikem s vodou a alobalem. Ale pozor - obzvlášť u starých kousků se může špatnou manipulací poškodit povrch. Doporučujeme proto raději sáhnout po šetrných čisticích prostředcích ze specializovaného obchodu.

IDEÁLNÍ VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA

K poklidné vánoční atmosféře jistě přispěje i výzdoba interiéru, který je prosycen vůní jehličí, purpury a vanilkového cukru. Štědrý večer symbolizuje světlo svíčky a typická vůně. Dnes již existují vonné svíčky, které neutralizují různé pachy a místnost příjemně provoní. Kromě svíček a tradičních františků a purpury si můžete pořídit aromalampy či difuzéry. Kdo nemá chuť na extra nákupy, může využít přírodní ingredience. Vše, co k tomu potřebujete, jsou jedlové větvičky, pomeranče a koření, konkrétně hřebíček. Zapíchejte hřebíčky kolem dokola dvou až tří pomerančů a ozdobte talíř citrusy a jedlovými větvičkami. Taková dekorace místnost nejenom decentně provoní, ale navíc vypadá krásně.

JAK SE SLAVÍ VÁNOCE VE SVĚTĚ

Co se týče pojetí čistoty v domácnosti, jsou lidé o Vánocích snad všude na světe zajedno. Ale věděli jste, že vánoční zvyky se v jednotlivých zemích značně liší? V Austrálii lidé slaví nejraději v plavkách, ve Velké Británii se nadílka rozdává až 25. prosince, a Itálie zapojuje do vánočního dění dokonce postavu čarodějnice. Pokud vás to zaujalo, můžete si kliknutím na následující obrázek stáhnout naši infografiku „Jak se slaví Vánoce…“.

Za celý tým Kobold vám přejeme klidné, ničím nerušené svátky plné pravé vánoční pohody v kruhu vašich blízkých! 
Infografika Jak svět slaví Vánoce

STÁHNOUT INFOGRAFIKU

Jak svět slaví Vánoce? Zjistěte více v naší infografice.


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat