KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Usnadněte si jarní úklid s produkty Kobold

Domov
Jarní úklid může být docela náročná záležitost. Po dlouhých zimních měsících strávených uvnitř, kdy se nečistoty shromažďují v každém koutě našich domovů, může být náročné určit, kde vůbec začít. Podívejte se na naše tipy, na co se zaměřit, jaké nástroje použít a jak si při tom zachovat klidnou a veselou mysl.

1. Uklízejte postupně místnost po místnosti

Pokud nechcete, aby vás úklid zcela zdolal, postupujte místnost po místnosti. Je to nejúčinnější způsob, jak si poradit s místy, která jste celou zimu zanedbávali. Pro každou místnost mějte připravený kontrolní seznam, na kterém bude napsáno, co je třeba uklidit, a také místa, která vyžadují zvláštní pozornost. A nesnažte se vše zvládnout najednou. Zkuste se zaměřit na koupelny a ložnice jeden den a kuchyň s obývacím pokojem další den.

2. Zbavte se zbytečných věcí

Než s hloubkovým úklidem začnete, je důležité uklidit povrchově. Posbírejte všechny věci ze země, z linky nebo stolů nebo věci, které máte na nábytku. Budete tak mít snadný přístup k místům, na která se potřebujete zaměřit. Zkuste rozdělit své věci do čtyř kategorií – na vyhození, na uklizení, k uskladnění a k darování – cílem jarního úklidu je totiž zbavit prostory všech zbytečných věcí a úklid si tak usnadnit.

3. Uklízejte od shora dolů

Při jarním úklidu vždy postupujte od stropu směrem dolů. Nečistoty se tak budou posunovat směrem dolů, nemusíte proto znovu oprašovat nebo čistit stejné místo dvakrát a ušetříte si tak drahocenný čas. Použijte naši prodlužovací trubici a víceúčelovou prachovku a odstraňte s jejich pomocí prach a pavučiny ze stropu a větráků. Poté použijte jednu z našich čisticích mikroutěrek a utřete s ní prach na nábytku a ostatních typech povrchů předtím, než vysajete nečistoty z podlah, a dosáhnete tak kompletní čistoty.

4. Rozdělte si sezónní domácí práce

Některé práce je třeba dělat pouze v konkrétním ročním období. Na jaře se tedy zaměřte jen na úkoly venku, s ohledem na nadcházející teplé období. Můžete vyčistit gril, terasu a okna. Úkoly na zimu, jako je čištění komínu, kotle a okapů, můžete nechat na podzim. Zaměříte-li se pouze na to, co je potřeba udělat s výhledem na bezprostředně se blížící měsíce, váš domov bude připraven na každé roční období, aniž byste některé úkoly museli provádět dvakrát.

5. K úklidu používejte ty správné produkty

Vyčistěte všechny typy podlah, od koberců až po laminátové podlahy, a zbavte se zvířecích chlupů, špíny, chomáčků bavlny a domácích alergenů jedním tahem vysavače Kobold VK200. Úklid pak zakončete s naší víceúčelovou prachovkou SD15, která funguje jako péřová prachovka a šetrně odstraňuje prach a pavučiny z delikátních povrchů. Dostaňte se i do skulinek s nástavcem na čalounění, který je vhodný pro všechny typy textilií a čalounění, a vyčistěte každou místnost ve vašem domě s naším čističem koberců.

K odstranění špíny a nečistot z malých, špatně dostupných míst, jako jsou skříně nebo zásuvky, použijte ruční aku vysavač Kobold VC100 a okna budete mít umytá v krátkém okamžiku díky našemu čističi oken Kobold VG100, který okna důkladně pokryje vodou, odstraní špínu a vodu odsaje v jednom kroku.

Ať už se jedná o jakýkoliv úkol, budete schopni najít produkt Kobold určený k dezinfikování a hloubkovému úklidu každé místnosti ve vašem domě, díky kterému bude celý úklid probíhat hladce a bez námahy. O našich praktických produktech se dozvíte více na našich internetových stránkách.

Kobold VC100

Ruční akumulátorový vysavač, který je vždy a všude připraven k okamžitému použití.


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat