KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Zatočte s nepříjemným vzduchem v domácnosti - poradíme vám, jak na to!

Domov
Není nad to, když dorazíte z práce domů a váš byt krásně voní. Pravidelně uklízíte, vysáváte a měli byste tak správně mít dobrý pocit z dokonalé čistoty – ale přesto se příjemná atmosféra nechce dostavit? Zastavte se a nasajte vzduch v místnosti! Možná to jsou nepříjemné pachy, které vám kazí domácí pohodu. Zlepšit vzduch v domácnosti je přitom velmi snadné. Připravili jsme pro vás několik prověřených tipů, jak toho docílit.

Čerstvý a příjemný vzduch v domácnosti značně přispívá k tělesnému i duševnímu zdraví. Pokud větrání nepodceníte a každý den si zajistíte dostatečný přísun čerstvého vzduchu, okamžitě to na sobě pocítíte. Budete se cítit šťastnější a daleko čilejší, budete doslova překypovat energií. Naopak nedostatek čerstvého vzduchu způsobuje únavu, následné snížení soustředění nebo pokles výkonnosti. Může mít na svědomí i bolesti hlavy a špatný spánek.

Správné větrání - větrejte krátkodobě a intenzivně

Že je potřeba vyvětrat, poznáte podle těžkého vzduchu v místnosti nebo také podle orosených oken. Skoro všechna okna dnes již disponují vícenásobným zasklením, což má pozitivní dopad na izolaci a náklady na vytápění, ale nese s sebou jedno úskalí. Odpadá přirozená cirkulace vzduchu a vlhkost se nemůže odpařovat – v nejhorším případě se tvoří plíseň. Místnosti větráním zbavíte nejen nepříjemných pachů, ale také přebytečné vlhkosti. I proto je nutné větrat po celý rok a ve všech obytných částech vaší domácnosti.

Náš tip: Okna každý den na několik minut otevřete úplně a poté následně zavřete. Intenzivním větráním zajistíte rychlou výměnu vzduchu. Je úspornější otevřít celé okno, než k větrání používat pouze ventilaci. Ideální je větrat brzy ráno, několikrát v průběhu dne a poté večer. Větrejte krátkodobě a intenzivně, zajistíte tím trvale suchý vzduch v místnosti, který je oproti vlhkému daleko méně energeticky náročný - daleko rychleji se ohřívá. Další tipy naleznete v našem starším článku "Těžký vzduch doma – kvalitní filtr zajistí čisté podmínky!".

Neutralizace pachů - pomocí filtračního systému vašeho vysvače

Další příčinou nepříjemného zápachu může být sáček ve vysavači. Koneckonců je to logické, vždyť se v něm shromažďuje všechno, co odstraníte z koberců a podlah – například chuchvalce vlasů, zvířecí chlupy, roztoči, drobky a různé další nečistoty. Aby vzduch, který se line z vašeho vysavače, byl nejen čistý, ale i voňavý, vyvinuli jsme pro vysavače vonné tablety Dovina. Velmi snadno se aplikují, eliminují nepříjemný zápach přímo při vysávání a vaši domácnost naplní příjemnou a svěží vůní.

Vůně Dovina pro krásně provoněný domov

Vonné tablety Dovina se aplikují přímo tam, kde nepříjemné pachy vznikají – ve filtračním systému vysavače nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Vonná tableta se umístí přímo do blízkosti filtračního sáčku a vyměňuje se zároveň s ním. Tak si můžete být jistí, že nepříjemný zápach u vás doma nemá šanci.

Vůně Dovina

Dovina je k dispozici ve třech variantách: Jarní vůně je podtržena citrusovými tóny, konvalinky a orchideje vytvářejí květinový podtext. Naše letní vůně vás bude hýčkat vůní citrusů a kapradin, doplněnou levandulovou a lesní vůní. A kdo vyznává více klasiku, sáhne po stejnojmenné vůni Dovina „klasik“ (mj. s citrusy, hyacinty a jasmínem).

Náš tip: Tu a tam druh vůně vystřídejte, protože čich se časem „otupí“ a i při stejné koncentraci pak vůni cítíte čím dál méně. Změnou proto své čichové vjemy opět „nastartujete“.

Filtrační sáčky a filtry

Originální filtrační sáčky a filtry Vorwerk, které vám zaručí 100% účinnost vysavače Kobold koupíte pouze v našem e-shopu.

Závěrem - zbavte svůj domov zápachu jednou provždy

Nepříjemné pachy nemusejí znamenat nedostatečnou hygienu, ale vznikají tam, kde se nečistoty hromadí – tedy i ve vašich domácích spotřebičích. Pokud pravidelně větráte, máte už z poloviny vyhráno. Zatočte ale také s nepříjemnými pachy přímo u jejich zdroje. Sběrné nádoby na nečistoty pokud možno vzduchotěsně uzavřete a pravidelně je vyprazdňujte. V případě sáčku ve vašem vysavači pomohou vonné tablety Dovina, které čistě přefiltrovanému vzduchu dodají báječnou vůni. Vedle neutralizace zápachu působí navíc některé vůně dokonce blahodárně na lidský organismus, podobně jako aromaterapie. Je to úplně jednoduché, vyzkoušejte vonné tablety Dovina a uvidíte, jak váš domov krásně provoní!


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat