KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Je toho dost, abyste si trhali vlasy – co dělat se zvířecími chlupy na textilních vláknech?

Rodina
Zvířata nám přinášejí nejen mnoho radosti, ale také mnoho práce. Zvláště s jejich chlupy roznesenými do všech koutů vaší domácnosti.  Vysávání je tak základní opatření, které lze učinit, ale existují i jiné nekonvenční metody zbavení se obtěžujících zvířecích chlupů.

Kobold PB440

Specialista na úklid veškerého polstrovaného nábytku, se kterým do hloubky vyčistíte také vaše matrace.

Řekněte zvířecím chlupům sbohem

Majitelé a domácí zvířata jsou často nejlepšími přáteli. V ČR má domácího mazlíčka cca 41 % domácností. Jsou více než věrnými společníky, často jsou součástí rodiny. Ale jejich chlupy jsou stejně neústupné jako jejich věrnost. Zvířecí chlupy se rozptýlí po celém domě a usazují se na textilních vláknech. Zvláště během výměny srsti ztrácejí zvířata spoustu chlupů, které se houževnatě usadí v kobercích, na nábytku a v šatech. Možná vám tyto chlupy nevadí, avšak stávají se velkou výzvou pro udržování čistoty, počínaje ptačími pírky a psími chlupy a konče kočičí močí na pohovce. 

Vzájemné ovlivňování lidí a zvířat

Zvířecí chlupy nemají vliv pouze na čistotu vašeho domova, ale i na vaše zdraví. Látky vázané na zvířecí srst mohou vyvolávat alergie, což je důvod, proč jsou chlupy problémem nejen pro lidi trpící alergií na zvířecí srst. Zvláště zvířata, která tráví hodně času venku, přináší zpět do domu spoustu (částečně neviditelných) nečistot. Proto je velmi důležité důkladně uklidit všechny nečistoty způsobené domácími zvířaty, než způsobí problém lidem. Mohou pomoci takzvané filtry HEPA.

Příslušenství Kobold

Příslušenství a spotřební materiál Vorwerk naleznete v našem e-shopu.

Odstraňování zvířecích chlupů z čalouněného nábytku a koberců

Měli byste uklidit celý dům včetně veškerého nábytku, který přijde do styku se zvířecími chlupy, nejméně třikrát týdně. Nejúčinnějším způsobem je vysávání zvířecích chlupů, zametání totiž chlupy rozvíří. Rovněž byste měli pravidelně vysávat matrace.

Vhodné příslušenství k vysavači [20] napomůže odstranit zvířecí chlupy ze spár a spojů nábytku, kde se mohou bez povšimnutí nahromadit celé chomáče chlupů. K odstranění zvířecích chlupů z textilního nábytku, polštářů a záclon bude potřeba speciální prostředek na čištění čalounění. 

S pomocí gumových rukavic nebo lehce navlhčené nylonové punčochy lze psí a kočičí chlupy odstranit z textilních vláken a následně je možné je vysát vysavačem.