KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Pět nejznámějších výmluv z domácích prací, které již nebudete nikdy potřebovat. Poradíme, jak je zvládnout a ještě si užít více času s nejbližšími.

Rodina
Lidová pranostika říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Nový rok je pro mnohé novým začátkem. Spousta z nás si vytvoří dlouhý seznam předsevzetí, ale nakonec jich nejspíš dodrží jen několik. Podle zjištění německého Institutu pro průzkum veřejného mínění je předsevzetí „věnovat se více sportu” (25 %) na nejvyšší příčce v seznamu. Těsně následuje „zdravá strava“ (také 25 %) a „trávit více času s rodinou a přáteli“ (21 %). Právě na svoje nejbližší máme času zpravidla nejméně. A tak je nasnadě hledání výmluv, proč nedělat například otravné domácí práce. Sestavili jsme proto seznam pěti nejpopulárnějších výmluv. Pokud byste je ale nyní chtěli použít jako inspiraci, tak vás zklameme. Ke každé výmluvě rovnou přidáváme protiargumenty s tipy, jak se přimět s úklidem přece začít a zároveň mít více času na příjemné věci v kruhu svých blízkých.

Výmluva: Umývání oken nestojí za tu námahu

Právě u umývání oken je tento druh výmluv velmi oblíbený. Krásně umytá okna jsou za chvíli zase špinavá. A už si nesete znovu kyblík, stěrku, hadr a gumové rukavice a začínáte znovu. Co zní jako sisyfovská práce, se dá se správnými pomocníky zvládnout za okamžik, a pozor, může vás to dokonce i bavit.

Náš tip:
Objevte revoluční čistič oken Kobold VG100 od Vorwerku a mějte okna čistá beze šmouh za zlomek času! Revoluční čistič oken vám šetří čas, protože kombinuje hned tři kroky do jednoho - předmytí, mytí a leštění. Pomalu stírejte čističem oken VG100 okno shora dolů s vyvinutím lehkého tlaku. Navlhčená mikroutěrka s čisticím koncentrátem odstraní všechny nečistoty za vás. Vaše okna budou v okamžiku čistá a beze šmouh. Mytí oken nikdy nebylo snadnější!

Výmluva: Uklízet, když jsou doma děti, je jako čistit si zuby a jíst u toho čokoládu

Náš tip: Zapojte děti do domácích prací. Posílí to v nich pocit důležitosti, užitečnosti, sounáležitosti s rodinou i jejich zodpovědnost. Co v domácnosti mohou děti udělat samy, jsme pro vás shrnuli v článku zde. A když pomůže celá rodina, ušetříte opravdu spoustu času a můžete se pak všichni odměnit a společně něco skvělého podniknout.

Výmluva: Počasí je příliš krásné na to, abych trávila čas uklízením

Náš tip: Vsaďte na správné spotřebiče, které vám s úklidem pomohou. S čističem pevných podlah Kobold SP600 od Vorwerku například vysajete a vytřete zároveň, v jednom jediném kroku. Díky robotickému vysavači Kobold VR200 nemusíte ani sami vysávat. Pomocí mobilní aplikace Kobold Robot, můžete robota dokonce naprogramovat, i když právě sedíte venku na zahradě a užíváte si slunečních paprsků s rodinou.

Kobold VR200

Inteligentní robotický vysavač nové generace, se kterým bude vaše domácnost vždy perfektně uklizena.

Zjistit více

Výmluva: Zdravější je nevysávat

Hlavní je výběr správného vysavače. Při vysávání se prach často více víří, a to je nepříjemné zvláště pro lidi, kteří trpí alergií na prach.

Náš tip:
Silný sací výkon vysavačů Kobold v kombinaci s filtračními sáčky Premium 3v1 zajistí dokonalou čistotu vašeho domova. Sáček zachytí 99,99 % veškerých alergenů a bezpečně je uzavře, aby se nedostaly zpět do prostoru. Díky tomu mohou v klidu vysávat i alergici.

Výmluva: Méně častý úklid je šetrnější k životnímu prostředí a ušetří peníze

Náš tip: Používejte čisticí prostředky s látkami přírodního původu. Zatímco běžné čisticí prostředky často obsahují škodlivé látky, jako jsou silikony, parafíny nebo aromatické látky a barviva, tak  přírodní čisticí prostředky jsou šetrné k životnímu prostředí. Dnes již v obchodech naleznete spoustu alternativ pro čištění bez chemie. Také produkty Kobold obsahují šetrné čisticí látky a chrání tak životní prostředí. Dalším argumentem může být vyšší spotřeba energie a tím výrazně vyšší náklady. Tato výmluva ale neplatí, pokud vysáváte například s vysavači Kobold od Vorwerku, protože ty jsou obzvlášť energeticky úsporné.

Bezpochyby by se našlo mnoho dalších výmluv, proč zanedbávat domácí práce. Již se však nemusíte vymlouvat! Stačí dodržet pár našich tipů a užít si pohled na čistou domácnost za zlomek času a s minimem námahy. Ten pocit z dobře odvedené práce za to stojí a jak strávíte ušetřený čas se svými nejbližšími už je jen na vás.


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat