KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Automatické rozpoznávání typu podlahy – revoluční technické řešení od Vorwerku

Tipy a triky
Energieeffizienzklasse A+ (Spektrum A+++ bis D)
V dnešní době se téměř na každém kroku setkáváme s technickými inovacemi, které se staly běžnou součástí našeho života a tím nám ho nesmírně usnadňují. Například senzorové vodovodní kohoutky, které automaticky pouští vodu při přiblížení rukou, fitness náramky, které snímají a vyhodnocují naši pohybovou aktivitu, nebo bezdotykový systém otevírání kufru auta, který se automaticky otevírá a zavírá při pohybu nohy.

Mnoho firem nadá dopustit na senzorovou techniku

Téma automatizovaného řízení se skloňuje na každém rohu. Již delší dobu se například testují senzory v dupačkách k monitorování novorozenců. Pod kůži diabetikům se zavádějí čipy k permanentnímu sledování jejich hladiny cukru v krvi. Nyní senzorovu technologii využil i Kobold a přináší tak revoluci do rutinního úklidu u vás doma! Projektový tým od Koboldu vyvinul elektrický kartáč, který rozpozná typ vaší podlahy a režim sání přizpůsobí danému povrchu. Nezáleží na tom, zda jde o koberec, dlažbu nebo parkety, všechny typy podlah lze nyní vysát v jednom jediném pracovním kroku. Od teď se již nemusíte trápit s vyměňováním nástavců nebo jejich manuálním nastavováním při změně povrchu. Díky tomu je vysávání nejen pohodlnější, ale i mnohem snadnější a především daleko rychlejší. Ušetříte mnoho energie a hlavně času.

Jak funguje automatický elektrický kartáč Kobold EB400?

Elektrický kartáč Kobold EB400 je vybaven ultrazvukovými senzory (1), které vysílají zvukové vlny. Jakmile přijdou senzory do kontaktu s podlahovou krytinou, zvukové vlny se odrazí a vyšlou signál zpět. Zvukové vlny se na různých typech povrchů odrážejí velmi odlišně. Podle druhu materiálu, v tomto případě podle typu podlahy, je nazpět posílaný signál jiný. Elektrický kartáč EB400 tak pomocí senzorů skenuje podlahu a vyhodnocuje data. Po automatickém rozpoznání typu podlahy se přizpůsobí sací výkon. Celý tento identifikační proces elektrického kartáče EB400 trvá pouze 0,7 sekundy a během vysávání si ho téměř nevšimnete.

Automatické rozpoznávání typu podlahy s automatickým elektrickým kartáčem Kobold EB400

(1) ultrazvukové senzory
(2) opěrné kolečko
(3) kartáč
(4) těsnící lamela

Vysoký sací výkon na všech podlahových krytinách

Jakmile se během vysávání změní typ podlahy, přizpůsobí se automaticky také nastavení výšky těsnící lamely (4), rychlost otáčení kartáče a sací režim. Nyní již můžete vysávat dlažbu v kuchyni, parkety v obývacím pokoji a koberec v dětském pokoji bez přerušení. Když elektrický kartáč zapnutý v automatickém režimu, můžete s ním pohodlně a najednou vysát celý byt. Kartáč vám zajistí dokonalý úklid i díky vysoké sací síle a nízké provozní hlučnosti za zlomek času a bez vynaložení další energie.

Nekompromisní čistota spolu s flexibilitou

Díky přizpůsobení se typu podlahy elektrický kartáč povrch nejen důkladně vysaje, ale pomocí speciálního a obzvlášť jemného kartáče (3) i chrání. Nástavec Kobold EB400 je kompatibilní s vysavačem Kobold VK200, je vhodný pro všechny typy podlah, rozpoznává a určí aktuální potřebu vysávání. Tak například na tvrdém povrchu se automaticky vysune opěrné kolečko (2) a přední štětiny. Když senzor rozpozná koberec, posune se sací otvor dolů a přes povrch koberce přejíždí kartáč. Rotační kartáč tak vyčistí koberec do hloubky, ale zároveň je velice šetrný k jeho vláknům.

Nekompromisní čistota se zde snoubí s flexibilitou a uživatelskou přívětivostí. Nástavec Kobold EB400 boduje nejen výsledkem vysávání a energetickou účinností, ale také regulací přísavné síly, která usnadňuje manipulaci, a plně automatickou funkcí start/stop pro krátké zastavení vysavače. Snadná manipulace díky otočnému naklápěcímu kloubu a plochá konstrukce pak završují všechny výhody, které nástavec EB400 činí pro rychlé, pohodlné a precizní čištění podlahy nepostradatelným.

Moderní technologie nám dokáží výrazně usnadnit život, jen se nesmíme bát je použít. Elektrický kartáč Kobold EB4000 od společnosti Vorwerk je skutečným průkopníkem, který vám díky inovativní technice značně ulehčí práci a ušetří spoustu energie i drahocenného času, který pak můžete věnovat své rodině.

Kobold EB400

Nový elektrický kartáč s detekcí druhu podlahy automaticky přizpůsobí potřebný sací režim i nastavení výšky kartáče pro dokonalou čistotu všech povrchů.


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat