KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Intuitivní, jednoduchý a pohodlný – úklid pevných podlah vstupuje do nové dimenze

Tipy a triky
Výkonný ředitel společnosti Vorwerk Elektrowerke, Dr. Günter Poppen, spolupracoval se svým výzkumným a vývojovým týmem na vzniku revolučního přístroje – čističe pevných podlah Kobold SP600. V rozhovoru popisuje jeho výjimečné vlastnosti, překážky, které bylo potřeba při jeho vývoji překonat, i důležitou roli designu.9 otázek na Dr. Güntera Poppena, CEO společnosti Vorwerk Elektrowerke

Čistič  pevných podlah Kobold SP600 je nástupcem dosud absolutně nejoblíbenějšího pomocníka v domácnosti. Proč jej Vorwerk uvedl na trh?

Dr. Günter Poppen: Vorwerk vyvinul čistič pevných podlah Kobold SP530 před několika lety a tento přístroj byl první svého druhu na trhu. Ovšem už byl čas na nový produkt, s mnoha zásadními vylepšeními, jakým je zejména pohodlné ovládání, které činí úklid ještě dokonalejším.

Kobold SP600 je novou hvězdou produktové řady Kobold. Které technické parametry z něj dělají přístroj uspokojující potřeby moderního zákazníka?

Dr. Günter Poppen: Projektový tým Koboldu v novém čističi pevných podlah vytvořil přístroj, který přesně odpovídá požadavkům zákazníků. Automatické navlhčení mikroutěrky, vysávání nečistot a různé druhy mikroutěrek zaručují našim zákazníkům ideální kombinaci pro nejlepší možný výsledek úklidu. Díky různým typům mikroutěrek je SP600 vhodný pro téměř všechny druhy pevných podlah. Kobold SP600 je poháněn robustním a výkonným motorem a jeho ovládání je jednoduché a intuitivní. Například automatické navlhčení mikroutěrky se dá snadno nastavit stisknutím tlačítka přímo na rukojeti vysavače Kobold VK200.

Čistič pevných podlah Kobold SP600

Revoluční pomocník pro úklid pevných podlah za vlhka, který vysává i vytírá zároveň.

Vysávání a vytírání zároveň, automatické navlhčení mikroutěrky, možnost individuálního nastavení – můžete nám svými slovy popsat, v čem je čistič Kobold SP600 inovativní?

Dr. Günter Poppen: Čistič Kobold SP600 je inovativní, protože díky navlhčené mikroutěrce umožňuje zákazníkovi uklidit velmi pohodlně a zároveň skutečně velmi důkladně téměř jakýkoli druh pevné podlahy. Je to zcela převratné řešení a na trhu žádný podobný výrobek není.

Testovali jste Kobold SP600 předem, abyste si byli jistí, že skutečně splní požadavky zákazníků?

Dr. Günter Poppen: To je samozřejmé. Ve vývoji čističe SP600 jsme zohlednili celou řadu podnětů, které vyplynuly z dlouholetých zkušeností s požíváním předchozího modelu. Před jeho uvedením jsme vedli dlouhé diskuze i s naším prodejním týmem, abychom zjistili, jak tento velmi důležitý produkt ještě vylepšit.

S Koboldem SP600 vstupuje úklid pevných podlah do nové dimenze. Jak přesně čistič pevných podlah funguje?

Dr. Günter Poppen: Elektrický motor pohání pomocí převodovky excentrickou hřídel. Tato hřídel rozpohybuje držák mikroutěrky. Čerpadlo dávkuje potřebnou čisticí kapalinu, která je díky promyšlenému systému rovnoměrně aplikována na mikroutěrku. Současně čistič vpředu a vzadu vysává prostřednictvím flexibilních sacích kanálů.

Dr. Günter Poppen, CEO společnosti Vorwerk Elektrowerke

Jaká byla největší výzva, které jste čelili při vývoji čističe SP600?

Dr. Günter Poppen: Projekt nás postavil hned před několik technických výzev, s nimiž jsme si museli poradit. Klíčová byla komplexnost technického řešení, protože bylo třeba do velmi malého prostoru vměstnat mnoho funkcí.

Design je čistý, moderní a současně i funkční. Čím jste se inspirovali a na co jste kladli důraz?

Dr. Günter Poppen: I u designu samozřejmě stojí v popředí výhody pro zákazníka. Hlavní výzvou bylo najít jednoduchý, moderní a zároveň nadčasový styl, který by umožnoval snadné ovládání přístroje a zároveň by navazoval na design ostatních produktů značky Vorwerk Kobold.

Co vy osobně považujete za největší přednost čističe pevných podlah Kobold SP600?

Dr. Günter Poppen: Mým osobním favoritem u nového čističe je automatické vlhčení mikroutěrky, které můžete jednoduše ovládat stisknutím funkčního tlačítka přímo na rukojeti vysavače Kobold VK200.

Jak podle vás budou vypadat vysavače budoucnosti a co budou umět?

Dr. Günter Poppen: Bohužel nemohu prozradit příliš o budoucnosti produktů, na kterých pracujeme. Každopádně za skutečně zajímavý trend můžeme považovat rozšiřování nejrůznějších forem automatizace v úklidu domácností.Děkujeme Dr. Poppenovi za jeho čas!


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat