KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Těžký vzduch doma – kvalitní filtr zajistí čisté podmínky!

Tipy a triky
Kdo by si to pomyslel? V interiérech našich domovů máme často větší znečištění ovzduší než na ulicích. Řešení: vytvoření průvanu třikrát denně a řádné utírání prachu a vysávání. Některé domácí spotřebiče imise prachu toliko rozvíří, namísto aby je odstranily – a to je zdravotní riziko nejen pro lidi trpící alergiemi. Avšak nyní si můžete znovu oddechnout: vysavač s vestavěným kvalitním filtrem, jako Kobold, zanechá vzduch klinicky čistý.

Vzduch je elixír života. Je-li znečištěný, trpí nejen naše pohodlí, ale i naše zdraví. Podle některých studií zkracuje smog v Číně průměrnou délku života populace v průměru o 5 let. Nebezpečí, které se nyní zdá daleko, přesto přichází i zde. Totiž právě tam, kde by se měl vysavač starat o zdravou čistotu, v našich domovech. Studie EU jsou varující: znečištění v pokojovém vzduchu nese nepředvídatelná rizika pro naše zdraví, neboť koncentrace škodlivých látek je vyšší v našich omezených životních prostorách než venku, kde auta a komíny tak zřetelně znečišťují vzduch. A to má důsledky nejen pro lidi trpící alergiemi. 

Filtrační sáčky a filtry Vorwerk

Originální filtrační sáčky a filtry Vorwerk, které vám zaručí 100% účinnost vysavače Kobold koupíte pouze v našem e-shopu.

Nebezpečné chuchvalce prachu: škodlivé látky v prachu

Každodenní prach je podceňovaným nebezpečím pro nás. Prachové chuchvalce jsou v našem domově nebezpečné, i když netrpíte alergiemi. Těkavé chemikálie jako plyn z elektronických spotřebičů, změkčovačů z lepidla a ošetřeného nábytku se hromadí v jemném prachu. Jsou to neviditelné látky, které mají vliv na naši pohodu i zdraví. Řešení zní dostatečně jednoduše - důkladné čištění a vysávání. Přesto, ne každý vysavač skutečně odstraní jemné částice ze vzduchu, což se stává problémem zvláště pro lidi trpící alergiemi souvisejícími s roztoči.

1000 x čistší vzduch než před vysáváním

Pro tento účel společnost Vorwerk integrovala filtr kvalifikovaný jako „HEPA“ přímo do filtračního sáčku vysavače Kobold. S ním se vysavač Kobold stává rovněž čističem vzduchu: absorbuje se až 99,99 % všech částic nečistot způsobujících alergie. Tento filtr částic vytváří kolem dokola pocit pohody: vystupující vzduch je 1000× čistší než před vysáváním, a tento celosvětově první filtrační sáček Premium byl odměněn certifikátem TÜV „Vhodný pro alergiky“. Ani při výměně sáčku žádná z těchto prachových částic neunikne díky automatickému zaklapovacímu uzávěru, což je důležité pro lidi trpící alergií na roztoče v prachu. Ti, kdo používají k utírání prachu navlhčenou mikrovláknovou utěrku, si mohou znovu doslova oddechnout. Péřové a konvenční oprašovače bohužel znečištěný prach spíše rozvíří, než aby jej odstranily. Intenzivní větrání rovněž může zlepšit podmínky v místnosti. Vzduch v jakékoliv místnosti by se měl třikrát denně vyměňovat širokým otevřením oken. Odborníci jsou kritičtí k umělým pokojovým vůním, proto se jim pokuste vyhnout. 


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat