KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Vysavače bez sáčku – dobrá alternativa, nebo zdání klame?

Tipy a triky
Jednou za čas se setkáte s plným sáčkem ve vysavači. Při této představě se vtírá myšlenka, jestli by nebyl lepší alternativou bezsáčkový vysavač. V současnosti existují na trhu dva další systémy filtrace, cyklonový a vodní. Jsou ale související náklady skutečně nižší? Jak jednoduchá je manipulace? A čistí bezsáčkové vysavače vzduch tak spolehlivě jako sáčkový vysavač? Přinášíme vám odpovědi na všechny vaše otázky.

Vysávání se podle průzkumu agentury TNS Infratest řadí na druhé místo v oblíbenosti domácích prací, hned po praní prádla. Obzvlášť velkou a trvalou radost přináší uživatelům vysavač, se kterým se doslova vznáší po podlaze, a který také spolehlivě odfiltruje všechny jemné prachové částice, mikročástice a alergeny. Je otázkou, který ze tří dostupných systémů filtrace to dokáže nejlépe. Bezsáčkový vodní vysavač, cyklonový vysavač nebo přece jen klasický vysavač se sáčkem? Porovnali jsme výhody a nevýhody jednotlivých druhů vysavačů a zde jsou výsledky.

Vodní vysavač

U vysavačů s vodním filtrem prochází nasávaný vzduch do nádoby s vodou. Zde se částečně odloučí prach a nečistoty, zbytek znečištěného vzduchu se dočistí pomocí přídavného filtru. Ten je nutné pravidelně vyměňovat.

Tip: Protože se ve vodě rychle šíří choroboplodné zárodky, vždy je potřeba nádobu s vodou po každém vysávání vyprázdnit a důkladně vyčistit, aby se zabránilo nebezpečnému růstu plísní.

Cyklonový vysavač

Díky vzdušnému víru uvnitř vysavače se prach a další částečky vícestupňovým systémem z vysátého vzduchu odstředí. Tento princip se nazývá multicyklonová technologie. Pomocí přídavného filtru se vzduch vyčistí i od alergenů. Ty se však při vyprazdňování sběrné nádoby mohou opět uvolnit do prostoru.

Tip:
Vysáté nečistoty zlikvidujte nejlépe přímo nad popelnicí!

Cyklonový vysavač

Klasický vysavač

Klasický vysavač má na rozdíl od vodního a cyklonového vysavače tu výhodu, že vysátý jemný prach končí bezpečně zachycen ve filtračním sáčku. Pokud je sáček uzavíratelný, nemohou už alergeny ani při likvidaci sáčku přivodit žádnou škodu.

Tip: Pro nejvyšší hygienické nároky a perfektní péči o váš byt si zvolte kvalitní filtrační sáčky. Filtrační sáčky Vorwerk Premium 3v1 pro vysavač Vorwerk Kobold VK200 zachytí až 99,99 % všech alergenů a částic o průměru až 0,3 μm. Pro srovnání – lidský vlas má tloušťku 70 μm.  Na základě toho je sáček řazen k vysoce účinným filtrům. Při výměně se sáček automaticky uzavře, takže částice prachu zůstanou bezpečně uvnitř.

Dobře počitejte, vyplatí se podívat nákladům na zoubek

Bezsáčkové vysavače lákají na předpoklad, že navazující náklady jsou nižší než u sáčkového vysavače. Ale první zdání může klamat. Vyplatí se vám vše dobře propočítat, protože i bezsáčkové vysavače potřebují filtry, které se musí pravidelně měnit. U vodního vysavače je k tomu ještě třeba připočíst náklady za vodu na naplnění a vyčištění vodní nádrže.

Tip: Filtrační sáček Premium od společnosti Vorwerk s integrovaným HEPA filtrem zadrží 99,99 % všech nasátých částic a látek vyvolávajících alergie, jako jsou pyly, výkaly roztočů a spóry plísní. K odstranění hrubých nečistot slouží předsazený filtr. Proti nechtěným pachům působí integrované antipachové kuličky, jejichž porézní struktura pachy zachytí a účinně je v sobě uzavře. Vzduch vycházející z vysavače je proto klinicky čistý. Filtrační sáčky Vorwerk Premium 3v1 získaly od nezávislého testovacího institutu TÜV Nord certifikát ocenění „Vhodný pro alergiky“.

Filtrační sáčky a filtry

Originální filtrační sáčky a filtry Vorwerk, které vám zaručí 100% účinnost vysavače Kobold koupíte pouze v našem e-shopu.


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat