KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Jak vybrat správný vysavač pro alergiky

Zdraví
Alergie na pyl, zvířecí srst nebo prach umí život pěkně znepříjemnit. Následkem bývá chronická rýma, svědění, nebo dokonce astma. Spouštěči nepříjemných symptomů poletují ve vzduchu – a skrývají se navíc právě tam, kde pobýváme nejraději. Jenže alespoň mezi svými čtyřmi stěnami by si lidé postižení alergií přáli mít od alergenů pokoj. Správný vysavač se s minimem námahy postará o velký účinek.

Velká sací síla - nezbytnost u vysavače pro alergiky

Důležitým kritériem při výběru vysavače pro alergiky je sací síla. Vždyť alergeny mají být z tvrdých podlah, koberců nebo čalouněného nábytku spolehlivě odstraněny. Zde je ale potřeba být obezřetný – často se totiž zaměňuje výkon ve wattech s efektivitou čištění. To ale není to samé, protože hodnota ve wattech ukazuje pouze spotřebu proudu.

Kobold VK200

Nová generace úklidového systému Kobold od společnosti Vorwerk s automatickou detekcí typu podlahy.

Důležité pro alergiky - není sáček jako sáček

Ne všechny vysavače zajistí vzduch bez alergenů. Po vysávání podlah a čalounění si alergici mohou oddechnout pouze tehdy, pokud má vysavač zabudovaný filtr. Filtrační sáčky pro vysavače Kobold firmy Vorwerk byly oceněny jako filtrační sáčky prvotřídní kvality.

Přednosti filtračních sáčků:

✔ zadržují mikroskopicky malé prachové částice
✔ filtrují alergeny poletující ve vzduchu místnosti
✔ díky aktivním vonným tabletám neutralizují nepříjemné pachy
✔ díky filtračnímu systému 3v1 zadržují 99,99 % částic nečistot
✔ mají speciální uzavírací systém pro hygienickou výměnu

Kdo by si to byl pomyslel. Sáček do vysavače to dokáže! Při koupi svého nového vysavače se proto v každém případě ujistěte, že má zabudovaný filtr pro alergiky a známku kvality „TÜV – Vhodný pro alergiky“.

Další tipy pro pohodlný domov

Kdo trpí alergiemi, může kromě pravidelného vysávání s vysavačem pro alergiky dělat ještě více pro příjemný pocit mezi svými čtyřmi stěnami. Dali jsme pro vás dohromady tipy a triky pro případy různých alergií:
Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat