KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Milujete svého domácího mazlíčka, ale alergie už tolik ne?

Zdraví
Domácí mazlíčky milujeme a náš domov je díky nim opravdu útulný. Průzkumy ovšem ukazují, že přibližně 26 % Evropanů trpí alergiemi souvisejícími s domácími mazlíčky. Znamená to, že svému pejskovi nebo kočičce musíte najít nový domov, nebo se s tím dá něco dělat?

Nejprve je nutné rozpoznat příznaky alergií na domácí mazlíčky.

Patří mezi ně:

  • kýchání
  • rýma
  • bolest obličeje způsobená ucpaným nosem
  • kašel, pocit sevřeného hrudníku, dušnost nebo sípot
  • slzení, zarudlé nebo svědící oči
  • vyrážky nebo kopřivka

Co přesně alergii způsobuje?

Pokud máte doma psa nebo kočku, do vzduchu se uvolňují odumřelé částečky kůže zvířete. Alergickou reakci pak způsobují bílkoviny, které se v těchto odumřelých buňkách nacházejí.

Co se s tím dá dělat?

Přestože jsou kočky a psi úžasná domácí zvířata a neustále nám projevují svou oddanost a lásku, někdy to s nimi není lehké. Zvířecí chlupy se často dostanou na čalouněný nábytek či na oblečení a usazují se na těžko dostupných místech. Po procházce v lese také můžete objevit otisky zablácených tlapek po celé podlaze.

My všichni ve společnosti Vorwerk víme, jak časově náročné je udržovat dům v čistotě. V dnešní době jsme všichni zaneprázdnění a radši bychom si užívali radostí života, než abychom neustále pracovali a uklízeli. Proto bychom vám rádi představili několik produktů, díky kterým bude váš život snadnější a zdravější.

Úklid a čištění podlahy

Kobold VK200 je tyčový vysavač, díky kterému se úklid domácnosti stává hračkou. Díky svému ergonomickému designu a skvělé ovladatelnosti se snadno používá, a to zejména v těžko dostupných místech. Pomocí vynikajícího sacího výkonu si poradí i s těžko odstranitelnými zvířecími chlupy a jeho špičkový antialergický filtrační sáček Premium 3v1 zachytí rekordních 99,99 % exkrementů roztočů a jemného prachu. Také okamžitě neutralizuje pachy.

Když k vysavači Kobold VK200 připojíte čistič pevných podlah Kobold SP600, snadno jej proměníte v inovativní čistič podlah. Pokud vám zablácené psí tlapky nadělaly nepořádek na vaší krásné podlaze, nemusíte si dělat starosti. S čističem SP600 dosáhnete zářivé čistoty pevných podlah během chvilky. Tento efektivní přístroj s nízkou spotřebou vody se stane vašim novým nejlepším přítelem (tedy hned po vašem pejskovi, samozřejmě).

Čištění matrací a čalouněného materiálu

Kobold PB440 je elektrický kartáč na čalounění, díky němuž bude váš čalouněný nábytek vypadat a vonět skvěle. Těžko odstranitelná špína, exkrementy roztočů, ani zvířecí chlupy nebudou mít šanci! Dva proti sobě rotující kartáčky z textilních vláken vibracemi uvolňují nečistoty, které přístroj okamžitě vysaje. Díky svému zúženému konci se také dostane do každého koutku a skulinky.

Lavenia je speciální čisticí přípravek vyrobený z anti-alergických surovin, který lze používat k hloubkovému čištění matrací spolu s nástavci MP440 a MR440. Tento přípravek odstraňuje prach a do značné míry také bakterie, exkrementy roztočů a spory plísní, což představuje velkou výhodu pro alergiky.

Kobold PB440

Specialista na úklid veškerého polstrovaného nábytku, se kterým do hloubky vyčistíte také vaše matrace.

Utírání prachu na stínidlech lamp a policích

Víceúčelová prachovka Kobold SD15 je jemná hubice, která se skvěle hodí k rychlému a snadnému odstraňování prachu z polic, skříní, počítače, zadní části televize, mezi ozdobami a z lamp. To jsou všechno místa, na která snadno zapomeneme, ale s touto prachovkou si s nimi poradíme během chvilky. Dostat se do těžko dostupných míst už nebude žádný problém.

Velká část populace je silně ovlivněna nedostatkem spánku. Tento nedostatek může ale způsobit více než jen ztížit vám den, může dokonce ovlivnit vaše zdraví. Zhoršení paměti, kolísání hmotnosti, oslabení imunitního systému, vysoký krevní tlak, to všechno může být důsledkem špatného spánku. Věříme, že vám naše tipy pro zdravý spánek pomohou ulehnout tak, abyste se ráno i celý den cítili opravdu fit!


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat