KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Něco je ve vzduchu – jak váš vysavač může způsobovat problémy

Zdraví
Nic se nevyrovná tomu projít se bosky po hebkém koberci, zabořit se na konci náročného dne do měkké pohovky nebo spokojeně usnout v pohodlné posteli. Ale pro ty, kteří trpí alergiemi způsobenými částicemi poletujícími ve vzduchu, tyto radosti nejsou samozřejmostí.

Je všeobecně známo, že koberce a bytový textil jsou vděčným útočištěm pro prach, vlasy, zvířecí chlupy a – to nejhorší nakonec! – hmyzí exkrementy. Proto je důležité uchovávat všechny koberce a textilie v naprosté čistotě. Alergici si tak budou moci užívat stejného vybavení domácnosti jako všichni ostatní, aniž by byli nuceni neustále kýchat, škrábat se nebo si třít oči.

Když přijde na domácí úklid, většina z nás nejdříve sáhne po prachovce, utěrce a vysavači. Věděli jste však, že tyto pomůcky mohou někdy situaci ještě zhoršit? Prachovka jednoduše přemísťuje částice z jednoho místa na druhé, běžná utěrka čistí pouze povrchově a starý vysavač dokonce může prach a bakterie vypouštět zpět do vzduchu! Pokud navíc používáte přístroj bez filtračního sáčku, musíte být při vyprazdňování nádoby na prach a čištění zaprášeného filtru obzvláště opatr-ní.

Pokud s vámi doma žije alergik, ale nechcete se zbavit veškerého vybavení a dekorací, díky kte-rým je váš domov tak útulný, doporučujeme používat vysavač Kobold VK200 a jeho příslušenství. Vysavač VK200 zlepšuje kvalitu vzduchu v domácnosti díky tomu, že zachytí 99,99 % alergenních částic, což potvrzuje německý nezávislý testovací institut TÜV Nord.

Tento přístroj používá prvotřídní filtrační sáčky Premium s patentovaným filtračním systémem 3v1. Jedná se o první sáčky doporučené společností TÜV Nord konkrétně alergikům. Všechen jemný prach i částice, které vysajete, zůstávají v sáčku bezpečně uzavřeny. Není proto nic snadnějšího než jej po naplnění vyhodit.

Udržujte svůj domov zářivě čistý, útulný a příjemný i pro alergiky díky nástavcům vysavače VK200, jako je čistič pevných podlah Kobold SP600, který pevné podlahy vysává i vytírá současně, a elektrický kartáč PB440, jenž účinně a efektivně odstraní alergeny z matrací a čalounění.

Chcete-li domov bez alergenů, doplňte vysávání také pravidelným hloubkovým úklidem. Jedním z problému spojených s koberci je, že zachycují suché nečistoty, které se dále po domácnosti roznáší pokaždé, když po nich někdo přejde. Speciální přípravek na čištění koberců Kobosan Active zajistí, že váš koberec špínu nevstřebá tak rychle a zůstává tak čistší po delší dobu. Je certifikovaný společností TÜV Nord stejně jako přípravek na čištění matrací Lavenia, který obsahu-je pouze šetrné složky a odpovídá evropské směrnici o kosmetických prostředcích.

Kobold EB400

Nový elektrický kartáč s detekcí druhu podlahy automaticky přizpůsobí potřebný sací režim i nastavení výšky kartáče pro dokonalou čistotu všech povrchů.

Život s alergií opravdu nemusí znamenat život v laboratoři s klinickými plochami a vybavením. Je toho spousta, co můžete udělat, a máte k dispozici spoustu výrobků a řešení, díky kterým bude váš domov představovat šťastné, útulné, a především zdraví nezávadné prostředí. A to přece všichni oceníme!


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat