KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Zbavte se 99,99 % alergenů v domácnosti

Zdraví
Snad každý druhý člověk se dnes potýká s nějakým typem alergie. Mezi ty nejběžnější patří alergie na prach, pyl, roztoče nebo srst domácích mazlíčků. Zatímco pyl je sezónní záležitost, prach je všudypřítomný a věčný. V domácnostech ho tvoří směs drobného odpadu zejména biologického původu, jako jsou roztoči, vlasy, chlupy, šupinky kůže, vlákna z textilu, drobky a další. Zbavit se prachu je tedy základ zdravé domácnosti. Snadné? Ne tak docela. Bez kvalitního a výkonného vysavače se žádná domácnost alergiků neobejde.

Vysavač musí být nejen výkonný, šikovný do ruky, ale musí mít i spolehlivou filtraci. A přesně takový je úklidový systém Kobold VK200 od Vorwerku sestávající z hlavního těla vysavače a výběru nástavců speciálně určených pro dokonalý úklid celé domácnosti. Prach, pyl, nečistoty nemají šanci. Filtrační sáček Vorwerk Premium 3v1 bezpečně zachytí částice o průměru až 0,3 μm (pro srovnání – lidský vlas má tloušťku 70 μm) a tak je sáček řazen k vysoce účinným filtrům - zachytí až 99,99% všech alergenů. Při výměně se sáček automaticky uzavře, takže částice prachu zůstanou bezpečně uvnitř. Filtrační sáčky Vorwerk Premium získaly od nezávislého testovacího institutu TÜV Nord certifikát "Vhodný pro alergiky".

Kobold VK200

Nová generace úklidového systému Kobold od společnosti Vorwerk s automatickou detekcí typu podlahy.

Povrch sáčku Vorwerk Premium 3v1 se postará o částice o průměru až 0,3 μm. Pro srovnání – lidský vlas má tloušťku 70 μm. Na základě toho je sáček řazen k vysoce účinným filtrům částic. Při výměně se sáček automaticky uzavře, takže částice prachu zůstanou bezpečně uvnitř. Filtrační sáčky Vorwerk Premium získaly od nezávislého testovacího institutu TÜV Nord certifikát "Vhodný pro alergiky".

"Při důsledném a pravidelném úklidu lze dosáhnout zklidnění onemocnění a snížení spotřeby medikamentů. Na vysávání bytu by mělo navazovat i hloubkové vysávání matrací. Důležité jsou kvalitní vysavače s HEPA filtrem a sáčky, aby se alergeny nedostávaly zpět do prostoru," říká MUDr. Irena Krčmová, CSc, alergoložka z Ústavu klinické imunologie a alergologie FN v Hradci Králové.

MUDr. Irena Krčmová, CSc, alergoložka z Ústavu klinické imunologie a alergologie FN v Hradci Králové
Předvedení vysabače Kobold VK200 s čističem pevných podlah SP600, který vysává a vytírá zároveň

přesvědčte se sami

Seznamte se s kvalitami výrobků Kobold při nezávazném osobním předvedení přímo u sebe doma.