KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Zbavte se 99,99 % alergenů v domácnosti

Zdraví
Jaro je krásné období, kdy se příroda probouzí, konečně je tepleji, více svítí sluníčko a celkově nás dobíjí lepší náladou. Ne každý si ale dokáže jaro užít. Alergici s citlivostí na pyl by se nejraději někam schovali, ale alergik není bohužel zcela v bezpečí ani doma. Pylová zrnka pronikají při větrání okny nebo si je sami nosíme z venku na oblečení, na botách či na vlasech. Pyl se pak usazuje na nábytku nebo na podlaze a při jakémkoliv pohybu a zafoukání se rozvíří a poletuje ve vzduchu. Tím se dostává do dýchacích cest a způsobuje kašel, rýmu nebo i horší alergické reakce.

Omezit výskyt pylu v bytě můžete několika způsoby. Jedním z nich jsou speciální síťky do oken, které nedovolí zrnkům vlétnout dovnitř. Dále pomohou čističky vzduchu s mikrofiltry. Nejdůležitější a nejúčinnější však je pravidelný a důkladný úklid. A nejlépe s pomocí kvalitního vysavače. Zkvalitnit prostředí nejen pro alergiky pomůže úklidový systém Kobold od Vorwerku sestávající z hlavního těla vysavače a výběru nástavců speciálně určených pro dokonalý úklid celé domácnosti. Prémiový filtrační sáček bezpečně uzavře 99,99 % všech alergenů.

Kobold VK200

Nová generace úklidového systému Kobold od společnosti Vorwerk s automatickou detekcí typu podlahy.

Povrch sáčku Vorwerk Premium 3v1 se postará o částice o průměru až 0,3 μm. Pro srovnání – lidský vlas má tloušťku 70 μm. Na základě toho je sáček řazen k vysoce účinným filtrům částic. Při výměně se sáček automaticky uzavře, takže částice prachu zůstanou bezpečně uvnitř. Filtrační sáčky Vorwerk Premium získaly od nezávislého testovacího institutu TÜV Nord certifikát "Vhodný pro alergiky".

"Při důsledném a pravidelném úklidu lze dosáhnout zklidnění onemocnění a snížení spotřeby medikamentů. Na vysávání bytu by mělo navazovat i hloubkové vysávání matrací. Důležité jsou kvalitní vysavače s HEPA filtrem a sáčky, aby se alergeny nedostávaly zpět do prostoru," říká MUDr. Irena Krčmová, CSc, alergoložka z Ústavu klinické imunologie a alergologie FN v Hradci Králové.

přesvědčte se sami

Seznamte se s kvalitami výrobků Kobold při nezávazném osobním předvedení přímo u sebe doma.