KOBOLD MAGAZÍN svět zážitků

Na zdraví! Čtyři důvody, proč jarní úklid prospívá vašemu zdraví

Zdraví
Po dlouhých měsících zimního spánku, během kterého se v našich domovech shromažďoval prach a jiné drobné nečistoty, nás jaro vybízí k novým začátkům a samozřejmě také k úklidu. Čeká nás jarní rituál hloubkového úklidu a zbavování se nepotřebných věcí ve skříních i v garáži. Jarní úklid však nezajistí jen zářivě čistý domov, ale může mít také pozitivní vliv na vaše tělesné zdraví a pomoct snižovat stres.

1. Úklid posiluje váš imunitní systém

Nečistoty, jako je prach nebo plíseň, se během zimních měsíců snadno nashromáždí. Pokud trpíte na sezónní alergie nebo jste alergičtí na roztoče, je důležité tyto alergeny z vašeho domova rychle odstranit. Nejlepší způsob, jak se těchto nepřátel imunitního systému zbavit, je pravidelně vysávat koberce, nábytek a čalounění a otírat povrchy v kuchyni a koupelně. Podle studie Americké akademie pro alergie, astma a imunologii se příznaky alergií často daleko více projevují uvnitř, v domácnosti. Pomocí hloubkového úklidu tedy můžete odstranit roztoče a bakterie, aby se vám dýchalo snadněji.

2. Úklid se počítá jako cvičení pro zdravé srdce

Nenáročné domácí práce jako vysávání, otírání povrchů a vytírání podlahy mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob. Zvyšují totiž vaši srdeční frekvenci a přispívají k vaší celkové fyzické aktivitě. Podle nedávné studie můžete snížit riziko kardiovaskulárních příhod o 24 % tím, že budete sedět jen o 30 minut denně méně. Výzkumní pracovníci na Indiana University zjistili, že čím je domov účastníků studie čistší a uklizenější, tím jsou tito účastníci zdravější, protože se jim dostane více pravidelné fyzické aktivity. Proto příště místo činek sáhněte po vysavači Kobold VK200. Zbavíte svůj domov škodlivých toxinů a zároveň uděláte něco pro zdraví srdce.

3. Úklid napomáhá lepšímu spánku

Ti, kdo si denně stelou postel, prý mají o 19 % vyšší šanci pravidelného dobrého spánku a podle ankety Americké národní nadace pro spánek spí 75 % respondentů lépe na čerstvě vypraném povlečení a matraci. Čistá postel také napomáhá lepšímu dýchání, protože se na ní neusazují hloubkový prach a běžný denní prach, který se jinak časem nahromadí a proniká do tkanin a polštářů.
 

Rodiče v posteli

Pokud tedy máte problémy se spánkem, zbavte se nepotřebných věcí ve vaší ložnici, dopřejte si čistého povlečení a použijte elektrický kartáč na čalounění Kobold PB440 k vyčištění těžko dostupných skulinek od prachu, exkrementů roztočů a chomáčků bavlny, které mohou způsobovat alergickou reakci. Tato místa s elektrickým kartáčem vyčistíte důkladně, ale zároveň šetrně, a nepoškodíte tak jemné textilie. Díky našemu nástavci pro suché čištění matrací MP440 a nástavci pro hloubkové čištění matrací MR440 bude osvěžení vaší matrace pro klidný a spokojený spánek naprostá hračka.

Kobold PB440

Specialista na úklid veškerého polstrovaného nábytku, se kterým do hloubky vyčistíte také vaše matrace.

4. Úklid vám vylepší náladu

Uklizený a voňavý domov přirozeně zvyšuje úroveň endorfinů v mozku a zlepšuje vaši náladu. Studie Bulletinu psychologie osobnosti a sociální psychologie zjistila, že lidé, kteří přijdou domů do čistého prostředí bez zbytečného nepořádku, jsou šťastnější a méně unavení než ti, kteří přijdou do neuklizeného domova. Jiná studie zjistila, že pokud máte doma čisto a uklizeno, má to dlouhodobý pozitivní dopad na vaše duševní zdraví, včetně snížení rizika deprese.

Produkty Kobold jsou jedny z nejúčinnějších produktů pro hloubkový úklid a můžete si s nimi tedy užívat výhod domova bez prachu. Od našich čisticích mikroutěrek, které bez námahy odstraňují povrchovou špínu, až po naše výkonné vysavače a sady kartáčů na čalounění, které vaši domácnost zbaví těžko odstranitelné špíny, chomáčků bavlny a alergenních částic a pošlou je okamžitě do svého filtračního systému. Naše produkty vám pomohou dekontaminovat celý dům i vylepšit své zdraví.


Oblíbené články


Mohlo by vás zajímat