Často kladené dotazy
Čistič pevných podlah Kobold SP600

Zde naleznete nejčastější dotazy k čističi pevných podlah Kobold SP600.
Zpět na přehled 

Kobold SP600 je výsledkem neustálého vývoje výrobku na základě potřeb našich zákazníků. Systém dva v jednom usnadňuje úklid: Kobold SP600 vysává a vytírá v jednom kroku. Díky řadě technických vylepšení se snadno a intuitivně používá. Funkce automatického vlhčení mikroutěrky, integrovaný zásobník a možnost přidat vlhkost pro čištění obzvláště odolných skvrn dělají úklid pohodlnější a snazší než kdy předtím. A navíc, extra široká mikroutěrka důkladně odstraní nečistoty v každém koutu.

Jsme německý, rodinný podnik. Výzkum a vývoj Kobold SP600 probíhá v našich prostorách ve Wuppertalu. Pro všechny výrobky Vorwerk platí stejná přísná pravidla kvality a my kontrolujeme, že to tak je. To znamená, že můžeme garantovat vysokou kvalitu a životnost všech našich výrobků.

Ve Vorwerku jsme vždy věřili v přímý prodej. Máme celosvětový tým více než 11 500 Kobold poradců, kteří jsou vždy připravení poskytnout své služby okolním zákazníkům. Pouze tento prodejní model zajistí výjimečný zákaznický servis. Chceme, aby si každý zákazník mohl výrobek prohlédnout a vyzkoušet, aby docenil jeho vlastnosti a kvality. Mnohé z výrobků Kobold jsou dostupné online. Naši poradci jsou samozřejmě vždy k dispozici, aby odpověděli zákazníkům na jejich dotazy související s nákupy na webu.

Plný rozsah funkcí Kobold SP600 lze využít pouze s úklidovým systémem Kobold VK200. Ve spojení se staršími modely vysavačů Kobold je možné ho používat s přednastavenou vlhkostí nebo v suchém režimu.

Naše čisticí prostředky Koboclean, jejichž používání je velmi úsporné, jsou jediné, kterými je možné plnit nádobku. K dostání jsou dva druhy: čistič Koboclean Universal a čistič Koboclean Parquet. Koboclean Universal je vhodný na téměř jakýkoli pevný povrch. Parketové podlahy vyžadují zvláštní péči, proto doporučujeme používat právě Koboclean Parquet, který je velmi jemný.

Máme tu pravou mikroutěrku pro jakýkoli typ pevné podlahy. Mikroutěrka Kobold MF600 Universal je vhodná téměř pro jakýkoli pevný povrch. Utěrka Kobold MF600 Parquet je speciálně navržená na péči o citlivé parketové a dřevěné podlahy. Utěrka Kobold MF600 Universal Soft je vhodná pro péči o porézní, velmi hladké nebo tmavé podlahy, které se obtížně čistí. Kobold MF600 Dry je speciální utěrka na vytírání povrchově neošetřených dřevěných či korkových podlah za sucha.

Utěrky Kobold MF600 snadno uchytíte na držák díky suchým zipům. Je také velmi snadné a rychlé je vyměnit a to díky nášlapnému tlačítku, které uvolní držák. Mikroutěrku lze pak sejmout a vyměnit. Když je hotovo, snadno znovu propojíte držák a Kobold SP600.

Utěrky Kobold MF600 můžete prát v pračce (na 60°) a sušit v sušičce. Nepoužívejte prosím aviváž, mohla by zničit mikrovlákna.

Nastavení vlhkosti provedete na rukojeti úklidového systému Kobold VK200 podle typu podlahy. Kobold SP600 pak sám automaticky dávkuje na utěrku čistící roztok, a to v optimálním množství pro vytírání podlahy. Díky tomu se voda využívá efektivně. Dokonalého výsledku při úklidu dosáhnete, aniž byste museli Kobold SP600 přenastavovat.

K dispozici jsou tři stupně nastavení vlhkosti, díky nimž dokonale vytřete každý druh podlahy. Nastavení 1 dává nejméně vlhkosti a je vhodné zejména pro choulostivé podlahy. Nastavení 2, tedy střední úroveň vlhkosti, je vhodné pro úklid běžně zašpiněných pevných podlah. Nejvyšší nastavení, stupeň 3, se používá na silně znečištěné pevné povrchy. Nastavení vlhkosti provedete na rukojeti úklidového systému Kobold VK200.

Ano, existuje možnost dodatečného přidání vlhkosti, kterou lze aktivovat jednou během každého úklidu. Uvolní se tak dodatečné množství kapaliny. Tuto funkci lze použít pro rychlé namočení suché mikroutěrky před začátkem úklidu nebo na odstranění obzvlášť odolných skvrn.

Ano, je to možné. Díky mechanismu “push-push” je nyní snazší uvést Kobold SP600 do pohotovostní pozice. Přechod z uklízecího do pohotovostního režimu je tedy velmi jednoduchý.

Základní příslušenství Kobold SP600 (včetně držáku mikroutěrky) zahrnuje čisticí prostředek Koboclean Universal (500 ml) nebo Kobocelan Parquet (500 ml) a jeden druh mikroutěrek Kobold MF600 Universal (3 kusy), Kobold MF600 Universal Soft (3 ks) nebo Kobold MF600 Parquet (3 ks) dle výběru zákazníka. Mějte, prosím na paměti, že Kobold SP600 se používá pouze ve spojení s vysavačem Kobold.

Libovolně lze dokoupit následující příslušenství: náhradní zásobník  Kobold SP600, náhradní držák mikroutěrky Kobold SP600 a 4 druhy mikroutěrek Kobold MF600 vhodné pro různé typy podlah a 2 druhy čistícího prostředku Koboclean.

Ne, Kobold SP600 není vhodný pro vysávání tekutin, ale je navržen tak, aby se s ním dala uklidit podlaha při minimální spotřebě vody. Senzor vlhkosti a bezpečnostní klapka, kterými je Kobold SP600 vybaven, zajistí, že se žádná vlhkost nedostane dovnitř úklidového systému Kobold.

Tři LED diody ukazují, jaký stupeň vlhčení máte nastavený.

Zelená ukazuje nastavený stupeň vlhčení: jedna vlnka svítí při nastavení nejmenšího 1. stupně, dvě značí 2. stupeň a tři potom značí maximální vlhčení. Všechny LED diody se zbarví oranžově, když je nádržka prázdná. Úklidový systém navíc upozorní, pokud byste vysáli vodu. Pokud se to stane, zabarví se LED diody červeně, otevře se bezpečnostní klapka a úklidový systém se automaticky vypne. Pokud se tak stane, vyhledejte další informace v přiloženém návodu na použití.

Díky modernímu designu a ploché konstrukci umí uklidit i pod nízkým nábytkem.

Nášlapné tlačítko je pohodlný mechanismus na uvolnění držáku mikroutěrky, díky němuž je skutečně jednoduché utěrku vyměnit.

Ano, Kobold SP600 má integrovaný zásobník o objemu 260 ml. Je vyjímatelný, a tak se dá skutečně pohodlně naplnit.

Vyjímatelný zásobník  naplníte tak, že do víčka odměříte správné množství čistícího prostředku. Je důležité, abyste do zásobníku nejprve nalili Koboclean a až poté doplnili vodu. 260 ml vody a 3 ml prostředku Koboclean vystačí k vytření podlahy o ploše 60 metrů čtverečních.