Často kladené dotazy
Automatický elektrický kartáč Kobold EB400

Zde naleznete nejčastější dotazy k elektrickém kartáči Kobold EB400.
Zpět na přehled 
Elektrický kartáč Kobold EB400

Ultrazvukový senzor na spodní straně elektrického kartáče Kobold EB400 skenuje podlahu přibližně 16krát za sekundu. V případě, že senzor detekuje přechod mezi kobercem a pevnou podlahou, přizpůsobí během 0,7 sekundy odpovídajícím způsobem správný režim vysávání.

Automatický elektrický kartáč Kobold EB400 je, narozdíl od ostatních nástavců, všestranný. Je specialistou jak na koberce, tak napevné podlahy. Automatická detekce typu podlahy proto dává smysl pouze pro elektrický kartáč Kobold EB400.

V případě, že senzor detekuje přechod mezi kobercem a pevnou podlahou, přizpůsobí odpovídajícím způsobem správný režim vysávání a nastavení elektrického kartáče EB400 během cca 0,7 sekundy.

Je-li automatický elektrický kartáč Kobold EB400 používán k vysávání koberců, jeho kartáč rotuje až 1800krát za minutu. Při vysávání pevných podlah se jeho otáčky sníží na maximálně 800 za minutu. Ve stejné chvíli dochází také k vysunutí pomocných koleček a těsnicích lišt, které mezi elektrickým kartáčem a pevnou podlahou udržují odstup přibližně 5 mm.

Ano. Automatickou funkci je možné deaktivovat pomocí šedivého spínače na rukojeti vysavače Kobold VK200, který umožňuje přepnutí režimu vysávání ručně.

Automatický elektrický kartáč Kobold EB400 lze použit také ve spojení se staršími modely vysavačů Kobold. Nicméně, se staršími modely není aktivní funkce automatické kontroly podtlaku. Také není možné manuální přepnutí režimu vysávání, protože starší modely nejsou vybaveny tímto přepínačem na rukojeti.

LED indikátor na horní straně elektrického kartáče Kobold EB400 ukazuje, v jakém režime elektrický kartáč v současné chvíli pracuje. Přerušovaná čára znamená, že je elektrický kartáč v režimu na koberce, zatímco plná čára značí režim pro pevné podlahy.

Automatický elektrický kartáč Kobold EB400 je vhodný pro použití jak na koberci, tak na pevných podlahách. Je vybaven automatickou detekcí druhu podlahy a mění své nastavení během 0,7 sekundy, pokud zjistí změnu typu podlahy. Kobold HD60 je nástavec, který je určen výhradně pro použití na pevných podlahách a není vybaven automatickou funkcí.

Rotující kartáč poháněný samostatným motorem zajišťuje, že proces čištění je skutečně hloubkový a důkladný, bez ohledu na výkonu. Elektrický kartáč Kobold EB400 zbavuje koberce i těch nejjemnější částečky nečistot. Efektivní technologie dvou motorů vysavače Kobold VK200 zaručuje elektrickému kartáči EB400 optimální sací výkon při pouhých 1800 otáčkách za minutu na kobercích a 800 otáčkách za minutu na pevných podlahách.

S elektrickým kartáčem Kobold EB400 lze snadno a spolehlivě vysávat koberce s délkou vlasu až 1,5 cm. U všech ostatních je nutné jeho použití předem vyzkoušet – ideálně s přepnutím vypínače do polohy „Min“.

Bohužel ne. Technologie používané v elektrickém kartáči Kobold EB400 jsou speciálně vyvinuté pro tento kartáč.